У цій статті ми розповімо про основні відмінності тканини від трикотажу. І розберемося який матеріал найкраще підходить для друку сублімації.
Тканини ткутся на ткацькому верстаті – нитки переплітаються один з одним по горизонталі та вертикалі. Нитки, що йдуть уздовж тканини, називають основою, а нитки, розташовані поперек тканини – утком. Переплетення ниток впливають на властивості тканин, чим частіше переплітаються нитки, тим сильніше вони пов’язані між собою, тим жорсткіше структура тканини та більше її міцність.

При цьому нитки можуть бути різної будови: пряжа, комплексні нитки, кручені та текстуровані нитки. Різна послідовність переплетення основних і уточних ниток створює на поверхні тканини уявлення малюнка.
Наприклад, поєднання в тканини ниток різної лінійної щільності дає можливість отримати опуклі рубчики, рельєфні смуги, клітини, розріджені ділянки.
Істотним показником будови тканин є щільність, від неї залежить маса, зносостійкість, повітропроникність, теплозахисні властивості, жорсткість, драпіруємость тканин.

Тканини, вироблені з ниток і пряжі різного волокнистого складу, різноманітних переплетень та оздоблення можуть ділитися на наступні підвиди:
– натуральні (вовна, шовк, бавовна, льон);
– штучні (віскозні, полінозні, ацетатні, мідно-аміачні й т.д.);
– синтетичні (саржа, оксфорд, рогожка, штучний шовк, атлас, габардин, органза та ін.).

Трикотажне полотно – це текстильний в’язаний матеріал, виготовлений з однієї або декількох безперервних ниток шляхом згинання їх в петлі, які переплітаються між собою. Петля є основним елементом структури трикотажного полотна.

В’язання трикотажних полотен виробляють на в’язальних машинах. Пряжа для трикотажних полотен має більш пологу (слабку) крутку, ніж пряжа для тканин. Нитки, які використовують для виробництва трикотажних полотен, повинні бути рівномірними по крутці та товщині, гладкими, без вузлів, потовщень і бруду. Структура ниток – одинарною, крученою, фасонною, текстурованою.

Трикотаж може включати різні волокна в різних пропорціях – бавовна, льон, шерсть, поліестер, віскозу, еластан, шовк, нейлон.

Трикотаж буває одинарної в’язки, яка називається джерсі, і подвійної в’язки – інтерлок. Джерсі має різні малюнки з лицьового та з виворітного боку, в той час, як у тканини інтерлок малюнок з обох сторін однаковий. На лицьовій стороні джерсі ми бачимо петлі, що утворюють малюнок у вигляді літери “V”. Малюнок у вигляді прямих горизонтальних стібків утворюється на зворотному боці джерсі.

Трикотажне полотно володіє хорошими теплозахисними та гігієнічними властивості, високою стійкістю до стирання. Вироби з трикотажу не стискують рух людини навіть при щільному обляганні тіла, майже не мнуться, швидко відновлюють форму, після розтягування, мають здатність покривати тіло людини без зморшок і складок.
Трикотажні продукти використовують при виробництві футболок, суконь, колготок, шкарпеток, панчіх, а також світшоти, шапок, шарфів і т.д.

Переваги та недоліки текстильної тканини від трикотажу
Тканина і трикотаж – це абсолютно різні матеріали й використовують їх для різних цілей. Основна відмінність між ними в способі переплетення ниток. Порівнюючи властивості трикотажних полотен з тканиною аналогічного волокнистого складу і поверхневої густини можна відзначити наступні переваги та недоліки.

Текстильна тканина:
«+» Більш універсальна у використанні;
«+» Захищає від вітру (трикотаж не дає такого захисту);
«+» Набагато довговічніше і стійкіше до пошкоджень;
«+» Менше деформуються при носінні.

Трикотажне полотно:
«+» Має більш об’ємну і більш рухливу структуру;
«+» Повітря- паропроніцаємо,
«+» Має більшу розтяжність і несминаємость, драпируємость;
«+» Адаптується до контурів тіла.
«-» При обриві петлі трикотажне полотно розпускається.

Чи можливий сублімаційний друк на тканині та трикотажі

Існують дуже багато різних тканин, так само як і трикотажу, список їх можна перераховувати й перераховувати. Але не всі матеріали підходять для сублімації! Головний критерій – це склад! Якщо в складі тканини або трикотажу міститься не менше 60% штучних волокон, то ці матеріали найбільш підходящі. Для того, щоб зрозуміти, як буде поводитися матеріал і якої якості буде друк, компанія Notblack попередньо проводить тестовий друк на тканині клієнта перед запуском основного накладу. На сайті компанії можна ознайомитися з переліком тканин для друку, які вже пройшли технологічні тестування.

Сублімаційний друк на синтетичних тканинах дозволяє отримувати яскраві та довговічні принти. Детальніше про технологію сублімації.